Yhteystiedot

David Silva
Head Pro
dsilva.golf@gmail.com
050 343 3121

Jouni Simanainen
Pro
jouni_simanainen@hotmail.com
050 536 7438

Henri Salonen
Pro
henri.salonen@stlg.fi
040 685 7747

Sanna Kujansuu
Toiminnanjohtaja
sanna.kujansuu@seasongolf.fi
040 833 4000

Tulokset

Season Golf Academyn valmennuksessa olevien pelaajien tuloksia 2017

Lauri Ruuska

Nordic Leaguen kilpailu, Uppsala, 1. sija
Lyöntipelin SM 1. sija
PGA Championship 2. sija

Finnish Tour Nordcenter 1. sija

Finnish Tour Peuramaa 1. sija

Kim Koivu
Euroopan Tour, 1. karsinnan läpäisy
Lyöntipelin SM 4. sija
Suomen maajoukkuepelaaja

Sanna Nuutinen
EVLI Ladies Finnish Open (Access Tour) T2

Dominic Jones
Estonian Amateur Open 2. sija
Latvian Amateur Open 3. sija
Karikas Open 2. sija
Turkish Amateur Open 6. sija

Rasmus Karlsson
Erkko Trophy T8
Finnish Tour Peuramaa 2. sija
Estonian Amateur Open 3. sija
Suomen maajoukkuepelaaja

Casper Simberg
Estonian Amateur Open 6.sija
The Amateur Championship T17
XXV Niitvälja Karikas 4. sija
Finnish Tour Alastaro T9
Suomen maajoukkuepelaaja

AJ Lintunen
Lyöntipelin SM 2.sija
Reikäpelin SM FJT U21 2. sija

Eetu Isometsä
Lyöntipelin SM U21 1.sija
Finnish Tour Suur-Helsingin Golf, 3. sija
Finnish Junior Tour Gumböle Golf 3. sija
FJT Invitational T2
Suomen maajoukkuepelaaja

Mikko Sintonen

Finnish Tour SHG T16

FAR Ranking sija 29

 

Carl Hellat
Men’s Matchplay U16 1.sija
European Young Masters 4. sija

Latvian Amateur Open 2. sija
Estonian Men’s Strokeplay Championship 1. sija

Finnish Junior Tour Aurinko Golf 1. sija

Kevin Jegers
Estonian Junior Open 1. sija

Estonian Men’s Strokeplay Championship 2. sija

Timo Raukas
Estonian Men’s Strokeplay Championship 4. sija

Finnish Junior Tour Aurinko Golf T2

FJT Invitational 1. sija

Markus Varjun
Niitvälja Club Championship 1. sija

Fred Koskinen
Junior Challenge Tour EGS 2. sija

Oscar Darlington
Karikas Open T6
Latvian Amateur Open T12

Juho Moilanen
SM lyöntipeli T22

Andreas Wester
Finnish Junior Tour Nivala 2. sija

Niko Nordström
Junior Challenge Tour Vihti Golf 1. sija
Junior Challenge Tour St. Laurence Golf 1. sija

Junior Challenge Tour 2017 Etelä/Länsi 1. sija

Wilma Merenmies
Junior Challenge Tour Vihti Golf 1. sija

Junior Challenge Tour EGS 1. sija

Junior Challenge Tour KurG 2. sija

Junior Challenge Tour St. Laurence Golf 1. sija

Junior Challenge Tour Gumböle Golf 2. sija
Junior Challenge Tour 2017 Etelä/Länsi 1. sija

Junior Challenge Tourin ranking sijoitus:  1.

Melina Lehtovaara

Catmando Future Tour Pickala Golf 2. sija

Catmando Future Tour KurkGolf  3. sija

Future Tour ranking sijoitus 5.

Mari Röman

Catmando Future Tour Ruukkigolf 1. sija
Catmando Future Tour 2017 Etelä/Länsi 3. sija

Future Tour ranking sijoitus 3.

Otto Tolvanen

Junior Challenge Tour EGS 1. sija

Junior Challenge Tour KurG T3
Junior Challenge Tour Gumböle Golf 2. sija

Finnish Junior Tour Tarinagolf 1. sija
Junior Challenge Tour 2017 Etelä/Länsi 2. sija

Joel Mäenpää
Junior Challenge Tour Gumböle Golf 1. sija
Catmando Future Tour Ruukkigolf U16 1. sija

Rasmus Pietilä

Junior Challenge Tour: 5 kilpailua, sijat 2, T3, T5, T7 ja T11 (ranking sijoitus 7.)

Petra Jokisuu

Junior Challenge Tour: 5 kilpailua, sijat T2, 3, T7, T8 ja 9 (ranking sijoitus 7.)

Elsi Tahvanainen

Junior Challenge Tour ranking 14.

Taru Hjelm

Junior Challenge Tour ranking 15.

Nuutti Kanto

Catmando Future Tour ranking 5.